Bugünün Saraylısı dizisi Neslihan gerçek adı

0

images  Bugünün Saraylısı dizisindeki Neslihan rolünü hangi güzel oyuncu oynamaktadır?

Bugünün Saraylısı dizisinde Savaş Ataman’ın sevgilisi Neslihan karakterini canlandıran güzel oyuncunun gerçek adı Dilşad Çelebi’dir.

ATV ekranlarının yeni dizisi Refik Halit Karay’ın aynı adlı romanından uyarlanan Bugünün Saraylısı Ata Katipoğlu ve ailesinin yaşadığı maddi sıkıntılar nedeniyle hayatlarında gerçekleşen değişiklikleri anlatır. Ayşen bu ailenin hayatına girmiş basit bi taşralı kızdır. Ata Beyin iş rakibi Savaş Ataman, Ayşen’in Ata Beyin öz kızı olduğunu bilmeden ona karşı yakınlık göstermektedir. Bu durum da Savaş’ın sevgilisi Neslihan’ın sinirlerini bozmaktadır. Kendisi gibi modern, görgülü bir şehir kızına Ayşen gibi bir ‘Kezban’ ın rakip olabileceğine inanmak istemez ama Savaş bunun tam tersini düşünmekte ve uygulamaktadır.

Dilşad Çelebi 4 Temmuz 1984 İstanbul doğumludur. Gönülçelen, Seni Bana Yazmışlar gibi dizilerde oynayan güzel oyuncu İntikam dizisinde Aslı karakteriyle daha geniş bir izleyici kitlesiyle buluşmuştur. Dilşad Çelebi sadece bir dizi oyuncusu değilidir. Kişisel gelişimine de özen gösteren , her şeyi denemek gerektiğini düşünen bir kişiliğe de sahiptir. Bu doğrultuda çizgi film yazarlığı, reklam yazarlığı, reklam oyunculuğu, çizgi kitap yazarlığı yapmıştır. Bunların yanında doğaçlama tiyatro dersleri, dans dersleri, metot oyunculuğu dersleri almış, gitar çalmış ve tekvando dersleri almıştır. Çok yönlü bir kişi olan sanatçı  Yıldızsız Ülke serisinin ikinci kitabı olan “Kunikul’un Peşinde”yi,  “Şatşat Nereye?”, “Bekir, Tekir ve Kuyrukları” gibi çocuk kitaplarının yazarıdır.

Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar